За родословията, отношението към потребителите и прочие..пак

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет май 28, 2009 5:12 pm

Valia & Kara написа:Кучето и като голямо може да си остане светло, това все пак зависи от родителите и кучетата, назад в поколението. Цветът не е определящ дали едно куче е породисто или не.
А вие от къде ще си взимате кученце?
Ще дискутираме този въпрос, като му дойде времето...Разбрах какво мислите- трябва да е от специален развъдник, съгласна съм с аргументите да е здрав, но за родословието и за това дали е 4ист представител на породата,или не, нямам претенции. Имам лош пример с едно ку4е, което беше с родословно дърво по у4ебник, но заболя от епилепсия на няколко месеца, затова не съм сигурна, 4е това е достатъ4но... Ку4етата "от улицата" 4есто са по-здрави. Само 4е аз искам голдън. Така 4е ако развъдникът/ку4илата тук са гаранция за здраве, ще съм сериозна и ще търся. Слу4айно някой да планира забременяване скоро? :D

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » пет май 29, 2009 8:31 am

За да бъдат допуснати до развъдна дейност на кучетата от клуба се правят изследвания за двете най-често срещани наследствени заболявания при голдъните: дисплазия и заболявания на очите.
За всеки здравомислещ човек обаче е ясно,че това не може да бъде 100%-ова гаранция за здравето и на техните кученца. Това е гаранция единствено, че вероятността кученцата да имат дислплазия или проблеми с очите ЩЕ БЪДЕ СВЕДЕНА ДО МИНИМУМ. За съжаление обаче тази вероятност никога не може да бъде напълно изключена. Да не говорим пък за гаранции, че кучето няма да има евентуално други заболявания.

Разбира се, че кучетата от улицата са по-здрави, просто там действа желязното правило на естествения отбор.

П.С. " но за родословието и за това дали е 4ист представител на породата,или не, нямам претенции" – тогава защо твърдите, че искате голдън ретривър?

Потребителски аватар
Aziq
Потребител
Регистриран: пон май 18, 2009 10:41 am

Мнение от Aziq » пет май 29, 2009 11:10 am

Може би жената изка да каже, че не държи кучето и да е със родосовие до 10-то коляно. Тя изка голдън ретривър, но такова каквото ние повечето :lol: :lol: :lol: ... включително и най-запалените поддръжници на родословието ... имаме... нормално куче без родословно дърво ... това не го прави по малко голдън от другите ... Пък и съм напълно съгласна с Неси ... Има по-малка вероятност за едни заболявания... но за други...:? :? :? :? в крайна сметка... Малко гадно звучи.. но просто палето и човека трябва да имат късмет... :roll: :roll: :roll:
А относно козината... Мойто бебе е изцяло беличко, но предполагам ,че като порасне ще прилича на татко и мама които са доста светли... но пак кремави... Снежно бял голдън не съм виждала до сега ... :roll: :roll: :roll: .. ако някой е .. споделете... :)
------------- ------ ----- --------------
ПРИНЧЕСАТА ЛИГЛИЧКА-БЕЛИЧКА

Изображение

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » пет май 29, 2009 11:22 am

Aziq написа:... нормално куче без родословно дърво ... това не го прави по малко голдън от другите ... :)
:) Напротив, прави го!
Последна промяна от Неси на пет май 29, 2009 11:34 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет май 29, 2009 11:24 am

Азия добре го е казала ;) Съгласна съм и за "просто голдън", и за късмета.
Ами като видя ма улицата да ти4а към мен едно златисто такова, много весело и игриво, го приемам за голдън, пък не се интересувам какви документи носи. Същото е и за моето ку4е- дори някъде да има "недостатък" в породата, за мен той си остава голдън, ако е с такъв характер и такава външност.

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет май 29, 2009 11:30 am

ИЗкам, иЗкам голдън, ама ако може да е по-тънката, че тези родословия са много скъпи! Ако може и да е чисто бяло, щото мръсно белите не ме кефят.

Хора, не чете, смешно е! korneliq кучила ще има, само трябва да изчакаш.

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител
Регистриран: пет дек 05, 2008 9:22 am

Мнение от sisi_dqvol4eto » пет май 29, 2009 11:38 am

Хубавите неща стават бавно!!!! Корнелия изчакай за да имаш хубаво кученце и здравичко и да имаш поне по-голяма гаранция ,че ще ти е здраво кученцето !!!! Мойто куче е без родословие ,това не значи че я обичам по-малко напротив за нея всичко давам много я обичам, но....нито знам нещо за родителите и нито имам поне малко успокоение ,че няма някакви наследствени болести в семеиството и, и така нататъка няма смисъл има теми в които този въпрос се е разисквал много и е хубаво да се прочетат преди ,който и да било да реши да си вземе кученца !!!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Aziq
Потребител

Мнение от Aziq » пет май 29, 2009 11:50 am

Добре, що не се престане с тоя тъп спор... Нека да го кажем така - всички сме тука защото харесваме голдъните. Тези с родословия и тези без, но с черти на характера и визия на голдъни. Но всеки от нас си има менние по въпроса за или не родословието. А относно тънкото минаване - ми има хора дето харесват тези кучета ама не са в състояние да платят 1000 лева или евро за такова куче с родословие, че и нагоре... И какво сега .. Дай да нямаме куче от тази порода защото нямало родословие и е болно, непородисто, с хиляди наследствени глупости, без гаранция и каво ли още не... Мисля, че това което са написали някой във форума обижда други. А не сме тук за ТОВА. Избора на всеки е личен, както и мнението. Финансите също! И аз съм имала моменти дето съм гледала страхотни кучета за хиляди евра...И съм си мислела " Егати красавеца " .. Но за момента финансите ми поради годините и това, че се издържам сама не ми позволява да си взема куче за 1000 и нагоре... и какво.. моето кученце има 10000 порока... ама най големия е, че няма родословие и съответно НЕ Е ГОЛДЪН РЕТРИВЪР.. а... и е болно най-вероятно от 10000 глупости и бла бла бла бла. ... Но... Постоянното налагане не води до нищо. Разбрахме, че някой са фанатично настроени ама айде стига!! Жената е дошла да пита за цвета на козината. И пак заради някой се стигна до вечния дебат.. Тук сме дошли твърде много хора за да получим съвет и помощ за да отгледаме и възпитаме нашите сладури. Не сме тука за да спорим постоянно за това родословие... И някой да ни налага мнението си! Така, че айде стига! :lol: :lol: :lol:

Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет май 29, 2009 11:54 am

Доста упорито тъпчеш на едно място!
Сега искам да ми кажеш какво става, ако си вземеш "голдън", а той в последствие се окаже нещо друго, а на всичкото отгоре с дисплазия? Какво ще кажеш на човек, който се е подвел да си купи куче от недобросъвестен и безотговорен "почитател-развъдник" на породата?
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Aziq
Потребител

Мнение от Aziq » пет май 29, 2009 12:02 pm

Joana написа:Доста упорито тъпчеш на едно място!
Сега искам да ми кажеш какво става, ако си вземеш "голдън", а той в последствие се окаже нещо друго, а на всичкото отгоре с дисплазия? Какво ще кажеш на човек, който се е подвел да си купи куче от недобросъвестен и безотговорен "почитател-развъдник" на породата?
Всеки сам решава от каде да си вземе куче. Никога за мен няма гаранция за нещо. Можеш да го вземеш с родословие и пак да открият дисплазия след време! И не тъпча на едно място. Това си е моето мнение, изразявам го за 2-ри път и няма повече просто защото няма смисъл ... Явно това е форум за спорене, а не за взаимопомощ за отглеждане на голдъни...

Изображение

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет май 29, 2009 12:06 pm

Мисля, че е абсолютно безсмислено да се обяснява на Азия. Не чете, не си прави труда да разбере това, което сме написали. Едно си баба знае, едно си баба бае.
Спор няма, защото повечето вече са стигнали до истината. Други...никога няма да го направят.

Потребителски аватар
Aziq
Потребител

Мнение от Aziq » пет май 29, 2009 12:10 pm

Valia & Kara написа: Спор няма, защото повечето вече са стигнали до истината. Други...никога няма да го направят.
Звучиш ми като сектантка ... "сигнали до ИСТИНАТА" .... съжалявам ама не се сдържах.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ох.. наистина вече не се дразня а се смея... даже уплаших бебето ... :lol: :lol:

Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет май 29, 2009 12:14 pm

Неси написа:
:) Напротив, прави го!
:evil: :evil: :evil: :evil: :? :!: :!:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет май 29, 2009 12:14 pm

Aziq написа:Всеки сам решава от каде да си вземе куче. Никога за мен няма гаранция за нещо. Можеш да го вземеш с родословие и пак да открият дисплазия след време! И не тъпча на едно място. Това си е моето мнение, изразявам го за 2-ри път и няма повече просто защото няма смисъл ... Явно това е форум за спорене, а не за взаимопомощ за отглеждане на голдъни...
Когато един нов потребител прочете вашите расъждения се обърква, не може да прецени какво му е толкова лошото на това да си вземеш куче без родословие! Вие допринасяте за развъждането на кучета, които приличат на голдъни, вие насърчавате хората да толерират това нещо! Жалко за кучетата! Жалко и за породата!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Aziq
Потребител

Мнение от Aziq » пет май 29, 2009 12:23 pm

Объркване...това само човек без собствено мнение и идей може да получи.... няма ли право човек на лично мнение... ??? Аз си го изразявам.. Не съм се захванала да развъждам голдъни. Нито съжалявам всички голдъни без родословие... Както вие... Опитвам се да обясня , че просто не съм на вашето мнение...

Изображение

Отговори